Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Del në shitje bunkeri bërthamor, vendi i duhur për të pritur Luftën e Tretë Botërore (FOTO)

Del në shitje bunkeri bërthamor, vendi i duhur për të pritur

Teksa e gjithë bota është nën ethet e një lufte të Tretë Botërore, në Britani kanë filluar të shiten bunkerët.

Bunkeri i cili i përketë Luftës së Ftohtë ka dalë në shitje në Britaninë e Madhe për 18,000 paund. Vetëm se, ky vendstrehim nuk ka furnizim me ujë, gaz apo energji elektrike.

Ky bunker anti-bërthamor dikur ishte në pronësi të Korpusit Mbretëror të Vëzhgimit. Në përshkrimin e pronës thuhet se bunkeri ka pamje nga fushat e fshatit dhe akses në rrugë kryesore.

Megjithatë, strehimi që ndodhet 6 metër nëntokë përshkruhet si shumë primitiv. Por, mesa duket, për arsye sigurie blerësit nuk do të kenë mundësi që të futen në ambientet e bunkerit i cili ndodhet në Pontefract, Yorkshire perëndimor.

Kur ishte funksional, i vetmi akses që kishin me botën e jashtme personat që qëndronin atyre ishte një pajisje me altoparlant, e lidhur me selinë e Organizatës së Paralajmërimit dhe Monitorimit të MB. Bunkeri dhe toka përreth tij do të dalin në ankand më 21 qershor. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore