Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Dalin pamjet që po trondisin botën/ A parashikua shpërthimi dramatik në Bejrut?! (VIDEO)

Dalin pamjet që po trondisin botën/ A parashikua shpërthimi

Shpërthimi në Bejrut që mori jetën e 135 personave dhe plagosi  mbi 4 mijë të tjerë është parashikuar! Sigurisht se askush tjetër përveçse në serialin “The Simpsons”.

Në një video të publikuar disa kohë kohë më parë shihet  nintrati i natriumit në një depo e më pas momenti i shpërthimit. Në fakt në videon e “The Simpsons” nuk jepet vendi se ku mund të ndodhë ngjarja por me shpërthimin e disa ditëve me parë, lidhet vetëm me tragjedinë e Bejrutit.

Episodet e “The Simpsons” prej kohësh kanë marrë vëmendjen e pasi në episodet e tyre iu janë referuar gjërave që po ndodhin në botë, e veçanërisht në Amerikë, herë-herë madje e kishin parashikuar para se të ndodhte.

Bejruti është kthyer në një qytet fantazmë, pasi 2 ditë më parë në kryeqytetin Libanez, ndodhi një shpërthim i fuqishëm. Shkak i kësaj katastrofe është bërë shpërthimi i 2,750 ton nitrat amoniumi që ishin ruajtur në një mënyrë të pasigurt në një depo për plot gjashtë vite. Deri më tani raportohet për 135 viktima dhe mbi 5 mijë të plagosur. Ndërkohë nën rrënoja ndodhen edhe shumë persona të tjerë.

Presidenti i Libanit, Michel Aoun ka bërë me dije se zyrtarët e portit tashmë janë në arrest shtëpie, ndërsa vijojnë hetimet për ngjarjen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore