Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të fuqishëm

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Mbi 100 persona humbën jetën dhe rreth 4000 mbetën të plagosur si pasojë e një shpërthim të tmerrshëm të martën, në portin detar në pjesën qendrore të Bejrutit, njoftuan autoritetet libaneze. Ajo pjesë e qytetit u shkatërrua, një numër i madh ndërtesash u dëmtuan rëndë.

Shpërthimi ishte i barabartë me një tërmet të magnitudës prej 3.5 shkallë të Rihterit, sipas qendrës gjermane shkencore GFZ gjersa u dëgjua edhe në Qipro, më shumë se 200 kilometra përtej Mesdheut.

Zyrtarë të lartë nga shumë vende i kanë ofruar ndihmë humanitare dhe çdo ndihmë tjetër Libanit në zgjidhjen e kësaj katastrofe, një vend që po lufton edhe me koronavirusin.

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Dalin fotot/ Si dukej Bejruti 1 minutë para shpërthimit të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore