Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Covid në Maqedoninë e Veriut, 35 viktima dhe 1 163 persona të infektuar 24 orët e fundit

Covid në Maqedoninë e Veriut, 35 viktima dhe 1 163 persona të

Në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një rënie e numrit të viktimave, edhe pse shifrat mbeten ende të larta.

Sot vendi fqinj ka regjistruar 35 viktima, ndërsa të enjten ishin regjistruar 51 viktima, të mërkurën 45, të martën 50 aq sa edhe të hënën.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3 927 testime të dyshuara për covid dhe prej tyre kanë rezultuar pozitivë 1 163 persona .

Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 854 pacientë të tjerë.

Deri më tani që prej fillimit të pandemisë në Maqedoni janë infektuar 138 891 persona, ndërsa 112 619 kanë fituar betejën me virusin, 4 108 pacientë nuk i kanë mbijetuar atij.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore