Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

COVID-19/ Holanda lehtëson masat kufizuese, restorantet dhe dyqanet qëndrojnë të mbyllura

COVID-19/ Holanda lehtëson masat kufizuese, restorantet dhe dyqanet

Holanda po i jep fund masës së izolimit të rreptë për shkak të koronavirusit pas katër javësh, por shumë kufizime do të mbeten ende në fuqi, njoftoi sot qeveria.

Dyqanet, parukierët, klubet sportive dhe universitetet do të lejohen të rihapen nga e shtuna. Megjithatë, restorantet, muzetë, teatrot dhe kinematë do të mbeten të mbyllura, tha kryeministri Mark Rutte në Hagë.

Lehtësimi i rregullave vjen mes presionit nga bizneset dhe zemërimit në sektorët e restoranteve dhe kulturës. Rutte tha se heqja plotësisht e masave kufizuese nuk do të ishte opsioni i duhur për shkak të shifrave dramatike të infeksionit.

Ministri i Shëndetësisë Ernst Kuipers tha se, vendi kishte arritur një fazë të re të pandemisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore