Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Bill Gates merr dozën e dytë të vaksinës kundër COVID, tregon se kur mund të kthehemi në normalitet

Bill Gates merr dozën e dytë të vaksinës kundër COVID,

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka marrë dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai, nëpërmjet rrjeteve sociale, ku thekson se gjithsesi, akoma do të vijojë të respektojë masat anti-COVID.

 “Dua të jem shembull për të tjerët. Nëse vaksinohemi, akoma mund të jemi transmetues të infeksionit”, ka shtuar miliarderi amerikan.

I njohur për parashikimet e tij, ai tha se në fund të pranverës apo në verë, do të mund të mendojmë për ndryshimin e sjelljeve, gjithmonë nëse shifrat e infeksionit do të jenë favorizuese.

Sipas ekspertëve shëndetësorë në SHBA, edhe ata persona që janë vaksinuar kundër COVID-19 duhet të vazhdojnë të mbajnë maskën dhe t’i përmbahen masave epidemiologjike kundër pandemisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore