Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Bilanc tragjik në Maqedoninë e Veriut, 39 viktima dhe rreth 1300 të infektuar me koronavirus

Bilanc tragjik në Maqedoninë e Veriut, 39 viktima dhe rreth 1300

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në rajonin tonë.

Sipas Ministrisë së shëndetësisë në 24 orët e fundit janë kryer 3349 testime, nga të cilat janë diagnostikuar 1288 infeksione ditore. Shkupi mbetet qyteti më I prekur me 570 raste ditore.

Po ashtu, autoritetet njoftojnë se janë shënuar 39 viktima, për një total prej 1600 fatalitetesh.

Lajm i mirë është se 1078 pacientë e kanë mposhtur koronavirusin, ndërsa 20882 persona mbeten të infektuar aktivë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore