Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Bilanc dramatik në Itali, shifra të frikshme të të vdekurve nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Bilanc dramatik në Itali, shifra të frikshme të të vdekurve

Italia vazhdon të regjistrojë shifra dramatike të viktimave nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit, sipas autoriteteve në vendin fqinj, janë regjistruar 827 viktima dhe 28352 raste të reja me koronavirus. Numri i të infektuarve ka pësuar një ulje sot në krahasim me 24 orët e kaluara, pasi dje 29,003 raste pozitive.

Dje ishin 822 viktima, ndërsa sot 5 humbje jete më shumë. Lajmi i mirë është se 35 467 persona arritën që të mposhtin sëmundjen sot në Itali.

Italia vijon që të jetë në masa të forta shtrënguese për të parandaluar një përhapje më të madhe të rasteve dhe fataliteteve sikur ndodhi në mars të këtij viti në fillimin e pandemisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore