Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Biden: Sjellja e oficerëve të kufirit ndaj migrantëve haitianë e papranueshme

Biden: Sjellja e oficerëve të kufirit ndaj migrantëve

Përballë rritjes së presionit politik nga të gjitha anët për menaxhimin e kufirit, presidenti amerikan Joe Biden deklaroi se trajtimi i migrantëve haitianë këtë javë ishte i sikletshëm dhe i rrezikshëm.

Biden premtoi pasoja pas një hetimi mbi mënyrën se si oficerët e policisë kufitare silleshin me migrantët haitianë.

Zyrtarët më vonë pezulluan përdorimin e patrullave të kuajve pranë kampit. “Ata dërguan mesazh të gabuar në të gjithë botën. Thjesht nuk jemi ata që jemi”, theksoi Biden.

Përgjatë historisë, valët e refugjatëve të ardhshëm, irlandezët në vitet 1800, irakianët pas 11 Shtatorit 2001, meksikanët dhe amerikano-latinët për dekada, kanë hasur edhe armiqësi, por edhe mikpritje kur kanë shkelur në SHBA.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore