Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Avioni i Trump-it ende i parkuar në aeroportin e Nju Jorkut, mendoi se s'do e përdorte deri në 2025

Avioni i Trump-it  ende i parkuar në aeroportin e Nju Jorkut, mendoi se

Donald Trump fluturimin e fundit si president i Shteteve të Bashkuara e ka realizuar me aeroplanin presidencial i njohur si Air Force One, por kurrë nuk kishte menduar që shumë shpejt do t’i duhet ta shfrytëzojë aeroplanin e tij privat Boeing për udhëtime.

Bëhet fjalë për modelin Boeing 757-200, që kushton 100 milionë dollarë dhe që Trump e përdori gjatë fushatës së tij gjatë vitit 2016, dhe prej asaj kohe e kishte parkuar në hangarin e aeroportit të New York-ut.

Fotografitë të cilat i ka siguruar ekskluzivisht Daily Mail, shfaqin aeroplanin që është prodhuar në vitin 1991, dhe është riparuar.

Boeing 757 nuk ka sigurinë dhe pajisjet e avancuara si Air Force One, por disa prej tyre janë të punuar enkas me kërkesë të klientëve.

Parkimi i tij është parë nga analistët si një shenjë nga Trump që nuk do të ketë nevojë ta përdorë deri më 2025, duke menduar se do të fitojë edhe një mandat si president i Shteteve të Bashkuara. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore