Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Arrestohet 'mbreti' i drogës, ‘El Chapo i Azisë’ fitonte deri në 23 miliardë dollarë në vit (FOTO)

Arrestohet 'mbreti' i drogës, ‘El Chapo i Azisë’

Autoritetet holandeze kanë vënë në pranga një person shumë të kërkuar nga autoritetet australiane, i njohur me nofkën ‘El Chapo i Azisë’.

57-vjeçari kinez Tse Chi Lop, me pasaportë kanadeze konsiderohet si kreu i një karteli që fut rreth 70% të metamfetaminës në Australi. Karteli i tij njihet si “Kompania” dhe prodhon dhe lëndë të tjera narkotike sintetike.

Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, karteli i Tse siguron rreth 10-23 miliardë dollarë në vit nga trafiku i drogës.

57 vjeçari mbante një profil të ulët, megjithatë shpenzonte shuma të mëdha përsa i përket argëtimit. Sipas disa burimeve, ai ka humbur rreth 85 milionë dollarë brenda një nate në një kazino të Makaut.

Arrestohet 'mbreti' i drogës, ‘El Chapo i Azisë’Arrestohet 'mbreti' i drogës, ‘El Chapo i Azisë’Arrestohet 'mbreti' i drogës, ‘El Chapo i Azisë’Arrestohet 'mbreti' i drogës, ‘El Chapo i Azisë’

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore