Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Alarmi nga Anglia: Kolona me armë kimike është përplasur me kamionin, rreziku për rrezatim...

Alarmi nga Anglia: Kolona me armë kimike është përplasur me

Disa aktivistë britanikë kanë ngritur alarmin në Angli, pasi raportuan se një kolonë ushtarake që transportonte armë kimike është përfshirë në një aksident.

Aktivistët njoftuan se një kolonë ushtarake ka kaluar në Kirkham, Preston, Garstand, Lancaster, Kendal, Penrith dhe Carlisle, me destinacion final Skocinë, ndërsa thuhet se transportonte raketat Trident. Gjatë rrugës aktivistët pretendojnë se kolona është përfshirë në një aksident ku është përplasur me një kamion, duke krijuar rrezikun për rrezatim.

Alarmi nga Anglia: Kolona me armë kimike është përplasur me

Megjithatë, zëdhënisi i Ministrisë së Mbrojtjes i hodhi poshtë këto pretendime, ndërsa deklaroi se nuk është bërë asnjë transport armësh kimike.

Materialet bërthamore të mbrojtjes transportohen vetëm kur është e nevojshme, dhe siguria dhe siguria e publikut janë prioriteti më i lartë. Të gjitha operacionet e autokolonave ndjekin procedura strikte dhe të sigurta, dhe Ministria e Mbrojtjes është e pajisur për t'iu përgjigjur çdo incidenti, sado i pamundur të jetë."- deklaroi ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore