Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Akuza për rrëmbim të fëmijëve ukrainas nga Moska dhe krime lufte nga Putini, reagon Kremlini: Letër higjienike!

Akuza për rrëmbim të fëmijëve ukrainas nga Moska dhe

Pas urdhër-arrestit të lëshuar për presidentin rus Putin, nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), e cila e akuzon për krime lufte të dyshuara të kryera në Ukrainë, vjen reagimi nga Moska.

Kjo e fundit duke reaguar dhe ndaj akuzave të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për dëbimin e fëmijëve ukrainas nga Moska, i cila cilësuar një ‘letër higjenike’.

Kremlini e ka hedhur poshtë këtë çështje duke e vlerësuar këtë veprim “të papranueshëm” dhe pa asnjë vlerë ligjore. Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitri Medvedev postoi në rrjetet sociale një emoji letre higjienike që shoqëronte komentin: “Nuk ka nevojë të shpjegohet KU, duhet ky dokument”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore