Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Ajo që po shohim, një dramë me përmasa të mëdha”/ Autoritetet italiane kërkojnë ndihmë për neutralizimin e zjarrit në Sardenjë (FOTO)

“Ajo që po shohim, një dramë me përmasa të

Italia po përballet me një situatë të rëndë në ishullin e Sardenjës. Që prej të dielës, në ishullin e famshëm ka shpërthyer një zjarr i vrullshëm, që ka shkrumbuar mijëra hektarë pyje.

Si pasojë, Italia ka kërkuar ndihmën e shteteve të tjera evropiane, për t’i ndihmuar në betejën për neutralizimin e flakëve.

“Ajo që po shohim, një dramë me përmasa të

Mediat vendase shkruajnë se ministri i Jashtëm, Luigi Di Maio, ka theksuar se forca të shumta zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes, si dhe ka falenderuar ndihmën e ofruar nga shtetet e tjera ndaj tyre.

“Dy aeroplanë janë rrugës nga Franca. Dua të falenderoj zyrtarisht këtë shtet për ndihmën që po na ofron”, tha Di Maio.

“Ajo që po shohim, një dramë me përmasa të

Ndërkohë ANSA shkruan se nuk ka raportime për vdekje apo të lënduar në gjendje të rëndë, megjithatë, ato shtojnë se rreth 400 banorë të ishullit janë evakuuar nga shtëpitë e tyre, për të qenë më të sigurt.

Presidenti i rajonit të Sardenjës, Christian Solinas, është shprehur se “ajo që po shohim është një dramë me përmasa të mëdha”.

“Ajo që po shohim, një dramë me përmasa të

“Ajo që po shohim, një dramë me përmasa të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore