Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Aeroplani rrëzohet në një shtëpi në Ukrainë, ndërrojnë jetë piloti dhe tre pasagjerë amerikanë

Aeroplani rrëzohet në një shtëpi në Ukrainë,

Piloti lokal dhe tre pasagjerë amerikanë kanë ndërruar jetë, pasi një aeroplan i vogël u rrëzua në perëndim të Ukrainës.

Duke cituar policinë vendase, mediat e huaja shkruajnë se aeroplani “Aerospool WT10 Advantic”, është rrëzuar në një shtëpi, në fshatin, Sheparovtsi, në rajonin Ivano-Frankivsk, më 29 korrik.

Komuniteti i Hebrenjve në Ukrainë ka njoftuar se të tre pasagjerët kanë qenë hebrenj hasidikë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkohë bëhet e ditur se një grua dhe dy fëmijë, që kanë qenë brenda shtëpisë, kanë arritur të ikin pa u lënduar nga rrëzimi, ka thënë policia, raporton Radio Evropa e Lirë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore