Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

A ka jetë pas vdekjes? Multimilioneri ofron 1 mln $ për përgjigjen

A ka jetë pas vdekjes? Multimilioneri ofron 1 mln $ për

Një multimilioner nga Las Vegas, i magjepsur pas jashtëtokësorëve dhe hapësirës, po ofron 1 milion dollarë shpërblim për të gjetur përgjigjen e pyetjes më të mistershme në botë: “A ka jetë pas vdekjes?”

Robert Bigelow, 75 vjeç, pronari i “Budget Suites” të Amerikës, themeloi në muajin qershor Institutin Bigelow për studimin e vetëdijes.

Ndërsa, të hënën ai njoftoi një konkurs me ese për shkencëtarë që kanë informacion dhe dijeni mbi fushën e neurologjisë dhe psikologjisë.

Kandidatët duhet të paraqesin deri më 1 gusht një tezë prej 25,000 fjalësh, ku të argumentojnë nëse shpirti jeton edhe pasi trupi vdes.

Përgjigjet do të shqyrtohen me kujdes nga një grup shkencëtarësh të mjekësisë dhe fituesi do të shpallet me 1 nëntor.

A ka jetë pas vdekjes? Multimilioneri ofron 1 mln $ për

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore