Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

30 të armatosur shkaktojnë kasaphanë në një Kishë në Afrikë, mbajnë 200 vetë peng e vrasin 5

30 të armatosur shkaktojnë kasaphanë në një Kishë

5 persona janë vrarë e dhjetëra të tjerë janë arrestuar gjatë një masakre të radhës kundër kishave në Johannesburg të Afrikës së Jugut.

Një kasaphanë e vërtetë është shkaktuar në Kishën Ndërkombëtare të Shenjtërisë, dhe forca të mëdha policore shkuan menjëherë në vendngjarje.

Besohet se vrasjet u kryen nga 30 persona të armatosur në mes të Kishës në orën 3 të mëngjesit me orën lokale dhe sipas raportimeve thuhet se 200 persona u mbajtën pend.

Gjatë dyluftimeve me armë mbeti i vrarë edhe një oficer policie, u tha në deklaratën për shtyp të autoriteteve vendase.

6 persona të tjerë mbetën të plagosur nga ngjarja makabre.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore