Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

24 orë mes rrënojave në Bejrut, momenti prekës kur foshnja nxirret gjallë (VIDEO)

24 orë mes rrënojave në Bejrut, momenti prekës kur foshnja

Ky është momenti dramatic kur një vajzë e vogël nxirret gjallë në Bejrut pas qëndrimit 24 orë nën rrënoja.

Teksa kërkimi për njerëzit e zhdukur vijon në kryeqytetin libanez pas shpërthimit të fuqishëm, është fat që disa gjenden gjallë, thonë autoritetet.

Forcat e shpëtimit kanë vepruar me kujdes për nxjerrjen e vajzës së vogël, koka e së cilës ishte e mbuluar nga dhe e tulla, pasi ndërtesa në të cilën ajo ishte u shkatërrua.

Dhjetëra persona të tjerë janë konsideruar të humbur në tragjedinë që i mori jetën më shumë se 137 vetëve dhe mbi 5000 u plagosën.

Shifrat pritet të rriten pas shpërthimit të 2700 tonë amonium nitrati.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore