Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

23 persona të vdekur për shkak të temperaturave të larta në Japoni

23 persona të vdekur për shkak të temperaturave të larta

Në javën e fundit në Japoni 23 persona humbën jetën për shkak të temperaturave të larta.

Agjencia e Menaxhimit të Zjarrit dhe Fatkeqësive njoftoi se 8.122 njerëz u shtruan në spital gjatë 19-25 korrikut për shkak të goditjes nga nxehtësia.

Agjencia njoftoi se 23 prej tyre vdiqën dhe më shumë se 3.000 prej tyre janë në gjendje serioze.

Më tej, thuhet se më shumë se gjysma e të shtruarve në spital ishin mbi moshën 65-vjeç, 2.627 ishin midis moshës 18 deri 64-vjeç dhe 800 nën moshën 17-vjeçare.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore