Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

16 vite në pushtet/ Gjermanët i japin ‘lamtumirën’ Merkel me ëmbëlsirën e veçantë (FOTO)

16 vite në pushtet/ Gjermanët i japin ‘lamtumirën’

Këto janë ditët e fundit të pushtetit 16-vjeçar të Angela Merkel në krye të shtetit gjerman. 

Një ndarje e vështirë do të jetë dhe për vetë qytetarët gjermanë që përkrahën për kaq vite, kancelaren Angela. 

Një kompani ëmbëlsirash ka krijuar disa biskota që mbajnë fytyrën e Merkel.

“Është dhuratë për përkrahësit ose kundërshtarët e Angela Merkelit, e cila do të tërhiqet dhe e cila e ka përfunduar shërbimin e saj. Ne shpresojmë që ndokush do ta vendos këtë kujtim ndokund në shtëpi”, tha Thomas Zuber, menaxher i kompanisë “Odenwaelder Marzipan” në Bavari.

“I kemi përgatitur që të qëndrojnë dy vjet, prandaj njerëzit mund t’ia zgjasin kohën Merkelit edhe për dy vjet” shtoi Zuber duke qeshur.

16 vite në pushtet/ Gjermanët i japin ‘lamtumirën’

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore