Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

15-vjeçari gatuan tortë me hashash për ditëlindje, të ftuarit përfundojnë në spital

15-vjeçari gatuan tortë me hashash për ditëlindje, të

Dhjetë persona përfunduan në spitalin Pinerolo, Itali të dielën më 12 mars 2023 pasi hëngrën një tortë me kanabis.

Në mediat italiane thuhet se gjatë një feste ditëlindje në Bricherasio, torta e përgatitur nga një 15-vjeçar kishte kanabis.

15-vjeçari italian me banim në Torino, i cili ndodhej së bashku me prindërit e tij në shtëpinë e miqve përgatiti tortën me kanabis. Ai dhe një bashkëmoshatar shtuan disa gramë kanabis në tortë.

Të gjithë të ftuarit që konsumuan tortën me kanabis përfunduan në spital me shenja helmimi përveç 15-vjeçarit dhe shokut të tij. Kur të pranishmit filluan të ndiheshin keq, 15-vjeçari u detyrua të zbulonte përbërësin “special” të tortës së tij, hashashin.

Ai dhe shoku i tij nuk e provuan fare tortën por tani akuzohen për trafik droge pasi iu gjetën 35 gramë kanabis.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore