Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Sulm me bombë në transportuesin e ujit, 4 të vdekur

Sulm me bombë në transportuesin e ujit, 4 të vdekur

Të paktën 4 persona e kanë humbur jetën ndërsa disa të tjerë u plagosën në një sulm me bombë që synonte një automjet transportues uji të destinuar për të prekurit nga thatësira në rajonin e Jubës së Poshtme të Somalisë.

Bomba ishte vendosur nga grupi terrorist Al-Shabaab në periferi të Kismayo-s, një qytet port në rajon, njoftoi Televizioni kombëtar somalez.

Sulmi erdhi disa orë pasi përleshjet me armë dhe granatime me mortaja në Somalinë qendrore rezultuan me vdekjen e të paktën 2 fëmijëve.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore