Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Sulm kibernetik nuk kanë të ndalur/ Sulmohet faqja e Ministrisë së Arsimit në Maqedoninë e Veriut

Sulm kibernetik nuk kanë të ndalur/ Sulmohet faqja e Ministrisë

Duket se sulmet kibernetike nuk kanë të ndalur dhe kësaj radhe pre ka rënë Maqedonia e Veriut.

Bëhet me dije sipas raportimit të mediave se faqja e internetit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut është sulmuar nga hacker-ët grekë këtë pasdite.

Kjo faqe momentalisht është jashtë funksionit, duke mos ofruar asnjë shërbim, mesazhit të hacker-ëve grekë.

Institucioni në fjalë ende nuk ka asnjë reagim lidhur me sulmin në fjalë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore