Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Drogë dhe pastrim parash, kapet shqiptari i rrezikshëm në Gjermani

Drogë dhe pastrim parash, kapet shqiptari i rrezikshëm në

GJERMANI – Policia gjermane ka vënë në pranga një shqiptar, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike dhe pastrim parash.

Bashkë me shqiptarin, gjatë aksionit të policisë, në pranga kanë rënë edhe 6 shtetas tjerë, me shtetësi gjermane, armene dhe ukrainase.

Mediat e huaja shkruajnë se gjatë kontrolluit të 19 banesave në  zonën e Saalfeld dhe në Berlin, janë sekuestruar rreth 500.000 euro pasuri, automjete luksoze, si dhe para cash në vlerë prej rreth 31.000 euro.

Shqiptari ndodhet në ambientet e paraburgimit dhe pritet të dalë para Gjykatës nesër.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore