Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Turqia gjobit agjencinë e këmbimit të kriptomonedhave

Turqia gjobit agjencinë e këmbimit të kriptomonedhave

Bordi i Hetimit të Krimeve Financiare të Turqisë vendosi një gjobë prej 8 milionë lirash, rreth 750 mijë dollarë, për njësinë lokale të këmbimit të kriptomonedhave Binance për shkeljet e gjetura gjatë inspektimeve të përgjegjësisë, tha të shtunën agjencia e lajmeve Anadolu.

Gjoba e vendosur ndaj “BN Teknoloji” ishte e para e këtij lloji pasi autoriteti mori përgjegjësitë për të mbikëqyrur ofruesit e shërbimeve të aseteve të kriptove në muajin maj, tha agjencia shtetërore e lajmeve.

Autoritetet dhe agjencia turke e lajmeve nuk japin më shumë detaje mbi shkeljet e gjetura gjatë inspektimeve.

Një zëdhënës i Binance i tha Reuters se kompania nuk diskuton publikisht komunikimet e saj me autoritetet dhe rregullatorët.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore