Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Qeveria ndryshon sërish buxhetin: Fonde të reja për pensionistët dhe ndihmën ekonomike, ja si ndahen

Qeveria ndryshon sërish buxhetin: Fonde të reja për

Qeveria ka rishikuar për herë të katërt buxhetin e këtij viti si pasojë e pandemisë Covid-19.  Janë një sërë ndërhyrjesh që janë bërë në aktin e fundit normativ. Ndryshime që përfshijnë vetëm rialokime dhe shtesa fondesh

Me konkretisht, parashikohet një Fondi për bonusin e pensionisteve prej 3.4 mld leke ku perfitojne me shume se 677 mijë pensioniste

1.4 mld lekë shtesë për Shëndetësine krysisht për paketën e ndihmës ekonomike

4.4 mld lekë shtesë për infrastrukturën, 2.9 mld lekë për sistemin e ujesjelles kanalizime, 100 mln lekë shtesë për arsimin.

Nuk ndryshon parametrat fiskale makroekonimike, ndërkohë për recensionin mbetet parashikimi -6.1%/

Kurse borxhi publik i qendron rishikimit te fundit 80.9./GazetaShqip

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore