Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Platforma HelpDesk në shërbim të tatimpaguesve për Fiskalizimin

Platforma HelpDesk në shërbim të tatimpaguesve për

Ministria e Financave dhe Ekonomisë informon të gjithë bizneset se prej datës 08 janar në zbatim të Ligjit Nr. 87/2019 “Për Faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkullimit” neni 48, procesi i Fiskalizimit duke filluar prej datës 1 janar 2021, të gjitha transaksionet pa para në dorë midis tatimpaguesve dhe organeve publike B2G do të fiskalizohen.

"Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka ndërtuar platformën për menaxhimin e pyetjeve/problematikave mbi procesin e Fiskalizimit. Kjo platformë është funksionale duke filluar nga data 8 Janar 2021 e publikuar në faqen zyrtare të Tatimeve http://helpdesk.tatime.gov.al", thuhet në njoftimin për shtyp.

Kjo ministri bën të ditur se aty mund të gjeni një seksion të dedikuar për çdo pyejte lidhur me zbatim.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore