Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Paundi britanik “mbyt” Euron dhe Dollarin, si është kursi i këmbimit për ditën e sotme

Paundi britanik “mbyt” Euron dhe Dollarin, si është kursi

Dollari amerikan dhe Euro shiten dhe blihen në të njëjtat kuota, pa ndonjë ndryshim të madh mes tyre.

Sot ka shënuar rritje Paundi britanik, ndërsa Franga zviceriane qëndron më lart se Euro dhe Dollari.


Kështu sot dollari amerikan blihet me 117.8 lekë dhe shitet me 118.8 lekë.

Euro blihet me 117.9 lekë dhe shitet 118.6 lekë.


Paundi britanik sot blihet me 135.8 lekë dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.7 lekë, ndërsa në shitje me 119.7 lekë.


Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.5 lekë dhe në shitje me 88.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Paundi britanik “mbyt” Euron dhe Dollarin, si është kursi

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore