Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Nafta dhe gazi me shifra të ‘çmendura’/ Ja përse çmimet e larta të karburanteve nuk do të ulen më

Nafta dhe gazi me shifra të ‘çmendura’/ Ja përse

Çmimet e naftës janë rritur përsëri aty ku ishin në ditët e para të luftës në Ukrainë dhe nuk ka asnjë perspektivë për lehtësim të konsiderueshëm për shoferët dhe bizneset së shpejti.

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent, pikë referimi global, kaloi 124 dollarë për fuçi në fillim të kësaj jave, niveli  më i lartë që nga fillimi i marsit, pasi Bashkimi Evropian njoftoi se do të shkurtonte 90% të importeve të naftës ruse deri në fund të këtij viti.

Çmimet që atëherë kanë rënë paksa në rreth 117 dollarë, kryesisht për shkak të pritshmërive që OPEC do të nxjerrë më shumë naftë, por jo aq sa për të lehtësuar dhimbjen e ndjerë nga konsumatorët në pompë, ose për të zbutur inflacionin e shfrenuar global . Embargoja e BE-së dhe rimëkëmbja e kërkesës në ekonominë e dytë më të madhe në botë do t'i mbajë ato të larta.

Matt Smith, analist kryesor i naftës për Amerikën në Kpler, një kompani analitike, tha për CNN se "çmimet treshifrore të naftës" ka të ngjarë të qëndrojnëpërgjithmonë.

"Nëse kërkesa kineze vjen duke u populluar pas bllokimeve dhe Rusia vazhdon të shohë rënie të prodhimit, atëherë një ritestim i nivelit të lartë prej 139 dollarësh në fillim të vitit nuk është përtej sferave të mundësisë," tha ai.

Edhe pse rritja e inflacionit rrit spektrin e recesionit, kërkesa globale për naftë nuk ka gjasa të bjerë mjaftueshëm për të ulur çmimet, siç ndodhi në vitin 2008.

"Shqetësimi këtë herë është, sepse kjo është një çështje nga ana e ofertës  që edhe nëse do të shkonim në një recesion ... ne nuk mund të shohim domosdoshmërish uljen e konsiderueshme të çmimeve në pompë," tha Smith.

Bashkimi Evropian miratoi zyrtarisht të premten embargon e naftës, pjesë e paketës së gjashtë të sanksioneve të vendosura ndaj Moskës për pushtimin e saj në Ukrainë. Shumica e vendeve të BE-së tani kanë gjashtë muaj kohë për të hequr gradualisht importet e naftës së papërpunuar ruse dhe tetë muaj për të gjitha produktet e tjera të naftës.

Për momentin, tha Smith, blloku ka të ngjarë të vazhdojë të blejë pak naftë nga Rusia, por ka qenë duke blerë për furnizues alternativë. Sipas të dhënave të Kpler, importet e naftës së papërpunuar nga Angola janë trefishuar që nga fillimi i luftës, ndërsa vëllimet braziliane dhe irakiane janë rritur përkatësisht me 50% dhe 40%.

Burimi i naftës nga vende më të largëta do t'i mbajë çmimet të larta, tha Roslan Khasaëneh, analist i lartë i naftës në Vortexa, një firmë e të dhënave të energjisë.

"Një ndikim i drejtpërdrejtë i kësaj është kostoja më e lartë e mallrave për shkak të udhëtimeve më të gjata, dhe nga ana tjetër, kostot e dorëzuara të naftës," tha ai.

Qeveritë mund të bëjnë disa gjëra për të lehtësuar çmimet, duke përfshirë ofertën e subvencioneve të karburantit dhe kufizimin e çmimeve në pompë. Por plumbi i argjendtë që botës i duhet vërtet për të ulur çmimet (shumë më tepër ofertë) është vështirë të arrihet.

Vitin e kaluar, Rusia përbënte 14% të furnizimit global të naftës, sipas Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, dhe sanksionet e Perëndimit ndaj Rusisë tashmë po krijojnë një hendek të madh në treg. Rusia mbylli gati 1 milion fuçi në ditë të prodhimit të naftës në prill dhe kjo mund të arrijë në rreth 3 milion fuçi në ditë gjatë gjysmës së dytë të vitit 2022, sipas IEA.

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës dhe aleatët e saj, një grup i njohur si OPEC+ , ranë dakord të enjten të derdhnin 648,000 fuçi shtesë naftë në ditë në tregun global në korrik dhe gusht, 200,000 më shumë se sa ishte planifikuar në një marrëveshje që përfshinte Rusinë.

IEA parashikon që prodhimi global i naftës, duke përjashtuar Rusinë, duhet të rritet me më shumë se 3 milionë fuçi në ditë për pjesën tjetër të këtij viti, duke balancuar ndikimin e sanksioneve.

Por Smith mendon se kjo mund të jetë e vështirë për t'u arritur. Madje edhe para luftës në Ukrainë, tha ai, prodhuesit e naftës po mbyllnin investimet në prodhim, teksa po fokusoheshin drejt energjisë së rinovueshme. Dhe OPEC ka kufijtë e tij.

"OPEC + tashmë po përpiqet të mbajë ritmin me marrëveshjen aktuale, madje edhe anëtarët kryesorë të OPEC-ut si Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kuvajti eksportuan dukshëm më pak muajin e kaluar sesa në prill," tha ai.

Giovanni Staunovo, drejtues në bankën e investimeve UBS, tha të enjten se "shumë shtete anëtare të OPEC+ kanë arritur tashmë kufijtë e kapacitetit të tyre".

"Kjo do të thotë se rritjet efektive të prodhimit ka të ngjarë të jenë rreth gjysma e rritjes së synuar," tha ai.

Për muaj të tërë, bllokimet drakoniane të koronavirusit në Shangai dhe Pekin dhe qytete të tjera të mëdha kineze kanë ulur kërkesën në vendin më të madh importues të naftës në botë.

Por ndërsa qeveria kineze fillon t'i zbusë këto kufizime , kërkesa e frenuar mund të rrisë çmimet. Kina gjithashtu mund të rrisë më tej importet e naftës nga Rusia, pikë referimi e së cilës nafta e papërpunuar Urals po tregtohet me një zbritje prej 34 dollarë për fuçi ndaj Brent.

Vortexa vlerëson se Kina importoi 1.1 milion fuçi naftë ruse në ditë në maj, rreth 37% më shumë se mesatarja e vitit të kaluar.

Smith i Kpler tha se ai nuk pret që kërkesa në Kinë "të rikthehet përsëri" për shkak të qasjes së saj në faza për heqjen e kufizimeve.

Por "ndikimi më i madh i rënies mbi çmimet është eliminuar, prandaj një arsye më shumë për të pritur që çmimet të mbështeten rreth niveleve aktuale në vazhdim," tha ai.

Kërkesa për karburant në Shtetet e Bashkuara është dëshmuar gjithashtu mjaft elastike, pavarësisht çmimeve joshëse. Në javën që përfundon të shtunën, sasia e gazit të pompuar në stacionet e benzinës në SHBA ra me vetëm 5% krahasuar me të njëjtën javë të një viti më parë, sipas OPIS, i cili gjurmon çmimet e benzinës dhe të dhënat e konsumit.

Kjo rënie modeste ndodhi pasi çmimi mesatar kombëtar u rrit me më shumë se 50% nga viti në vit për të arritur në 4,60 dollarë për gallon në fund të majit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore