Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Ministrja Denaj i përgjigjet Metës: Synimi i buxhetit 2021 është ulja e papunësisë

Ministrja Denaj i përgjigjet Metës: Synimi i buxhetit 2021

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se vendi ka përballuar me sukses goditjen e tërmetit dhe pandemisë. Gjithashtu ajo shtoi se qeveria ka marrë si angazhim mbështetjen e buxhetit në shëndetësi.

Gjatë fjalës së saj, Denaj ju përgjigj edhe Presidentit Ilir Meta për papunësinë, ku shtoi se synimi i buxhetit 2021 është ulja e papunësisë.

“Në buxhetin e 2021 mbështetja për mbrojtjen sociale janë rritur nga një vit në tjetrit. Është dhënë bongur për personat me aftësi të kufizuar. Fondi rritet me 3.7 lekë për personat me aftësi të kufizuar për buxhetin 2021. Skema e sigurimeve shoqërore ka ardhur në rritje. Strehimi social shumë i rëndësishëm, janë 3 miliard lekë për familjet që përfitojnë bonusin e qirasë”, tha Denaj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore