Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Çmimet e larta godasin pensionistët/ Rritja më e madhe është te frutat dhe perimet

Çmimet e larta godasin pensionistët/ Rritja më e madhe

Kushdo që bën pazar, e di që krahas mallit në tezga, ka edhe mall të dorës së dytë, që qëndron në tokë.

E ndërkohë që çmimet rriten, disa madje duke arritur nivele historike, si karburanti, shumë njerëz, veçanërisht pensionistët, blejnë kryesisht nga arkat në tokë.

Qytetarët: Këto në tokë janë për ne. Ato sipër nuk i përballojmë dot. Madje më duken shtrenjtë edhe këto. Mishin e shoh me dylbi. Ça mund të blejmë ne, kur pensionet tona bashkë janë 340 mijë lekë të vjetra. Herën e fundit pensioni u rrit me 4000 lekë të vjetra, sa 4 bukë.

Tregu dhe dyqanet janë bërë: Shih me sy e plas me zemër.

Po blejmë gjithnjë e më pak./ TCH

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore