Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Lajmi i fundit/ Meta i kthen mazhorancës buxhetin e shtetit, ja arsyet

Lajmi i fundit/ Meta i kthen mazhorancës buxhetin e shtetit, ja arsyet

Presidenti Ilir Meta ka marrë vendimin për të kthyer për rishqyrtim buxhetin e ri të shtetit të miratuar nga ana e qeverisë.

Arsyet lidhen sipas drejtorit të kabinetit të presidentit, Edmond Panariti për shkak të mos marrjes së masave të duhura për parandalimin dhe përballimin e situatës së Covid-19.

Një tjetër shkak është se në buxhetin e ardhshëm nuk parashikohen fonde të pamjaftueshme për uljen e varfërisë dhe hapjen e vendeve të reja të punës, apo per uljen e borxhit publik.

Kjo është hera e dytë që presidenti i kthen mbrapsht buxhetin e qeverisë Rama.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore