Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Fondi BESA nderohet me çmimin e Kompanisë më të Mirë të Mikrofinancës në Shqipëri

Fondi BESA nderohet me çmimin e Kompanisë më të Mirë

Global Banking & Finance Review ka vlerësuar Fondin Besa me Çmimin prestigjioz: “Kompania më e Mirë Mikrofinanciare në Shqipëri për vitin 2020”

“Ne vlerësojmë Fondin BESA për dedikimin dhe nismat e shkëlqyera që ndërmerr duke dhënë kështu një kontribut të madh në zhvillimin e sektorit të mikrofinancës në rajon”.

Fondi BESA përpiqet të krijojë dhe të ofrojë produkte dhe shërbime që përmbushin nevojat e klientëve.  “Investimi i tyre i vazhdueshëm në zhvillimin e produkteve, teknologjisë, zhvillimin e personelit, qëndrueshmërinë financiare dhe menaxhimin shumë të mirë të riskut, janë kriteret e vlerësuara që i veçon ata si fitues të këtij viti. Ne presim që të shohim arritje të tjera nga Fondi Besa në vitet e ardhshme”, u shpreh Wanda Rich, Botuese e Global Banking & Finance Review.

Global Banking & Finance Review vlerëson kompanitë që dallohen në fusha të veçanta të ekspertizës në industrinë bankare dhe financiare.

Fondi BESA SH.A u nderua me çmimin e Kompanisë më të Mirë të Mikrofinancës në Shqipëri për vitin 2020 për performancën e shkëlqyer dhe arritjet në mikrofinancë në kategoritë e mëposhtme:

Ofrimi i zgjidhjeve më të mira financiare për klientët individë, për bizneset Mikro dhe SME.

Përkushtim në përmirësimin e shërbimit dhe aksesit të klientëve

Përmirësim të infrastrukturës

Qëndrueshmëri financiare

 Menaxhim shumë i mirë të riskut

Fondi BESA nderohet me çmimin e Kompanisë më të Mirë

Fondi BESA nderohet me çmimin e Kompanisë më të Mirë

Fondi BESA nderohet me çmimin e Kompanisë më të Mirë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore