Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Emisioni Pyet Kadastrën/ Shtatë rastet e zgjidhura me legalizimet gjatë 2021

Emisioni Pyet Kadastrën/ Shtatë rastet e zgjidhura me legalizimet

"Pyet Kadastrën" është emisioni në Top News që ka si synim zgjidhjen e problematikave me çështjen e pronësisë, me legalizimet e apartamenteve, apo të certifikatës së pronësisë.

Gjatë vitit 2021, ky emision veç mbledhjes së rasteve dhe problematikave të shumta ka pasur ka regjistruar dhe raste suksesi. Më poshtë po rendisin rastet që iu dhanë zgjidhje qytetarëve në lidhje me legalizimet, duke ia mundësuar marrjes e certifikatës së pronësisë.

Shtatë rastet e zgjidhura

Problematika e pallateve “EDAL” në rrugën e Kavajës – ka përfunduar procesi legalizimit, qytetaret mund të aplikojnë për t'u pajisur me certifikatë pronësie.

Problematika e pallateve “EUROVINI SHPK”, te njësia nr. 9, Don Bosko – ka nisur procedura nga Drejtoria Vendore, është njoftuar zyrtarisht subjekti ndërtues, i cili nuk ka konfirmuar brenda afateve, ndaj ftohen banorët të sjellin përfaqësuesin e tyre, për të plotësuar dokumentacionin dhe finalizuar procesin me banorët.

Problematika Zaho Kaceloni - Shtëpitë e paregjistruara që nga viti 1903 – Objekt tashmë i dalë me Vendim Legalizimi, qytetari duhet të aplikojë për Certifikim !

Problematika Astrit Ceribashi, Dunavat Gjirokastër, "Regjistrimi i objekteve të ndërtuara para vitit 1991" – Qytetari ka plotësuar dokumentacionin dhe ka dalë në afishim, pas përfundimit të afatit 30ditor del Vendimi për Legalizim!

Problematika Gasper Zef  Begu, nga Shkodra - "Regjistrimi i objekteve të ndërtuara para vitit 1991", Qytetari ka sjell deklaratën duke plotësuar dosjen, dhe ka dalë në afishim, pas përfundimit të afatit 30ditor del Vendimi për Legalizim! 

Halim Dëraj, Qytetar nga fshati Babice (Vlore), - "Regjistrimi i objekteve të ndërtuara para vitit 1991", Qytetari është pajisur me certifikatë pronësie.

Problematika, Ariz Hazo, qytetar nga Dukat (Vlorë), objekt i cili me ligjin 20/2020 gjeti zgjidhje, duke marrë Vendimin për Legalizim.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore