Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

“Big Market” reagon për mediat: Punonjësja ka ndërruar jetë në mënyrë natyrale

“Big Market” reagon për mediat: Punonjësja ka

Shoqëria “Big Alb Group”, pronare e rrjetit "Big Market" ka reaguar përmes një postimi në “Facebook” në lidhje me ngjarjen fatkeqe të ndodhur dy ditë më parë.

Në deklaratën për shtyp të botuar në faqen e saj në “Facebook”, shoqëria ka bërë të ditur se lajmi i botuar nga disa portale është i rremë, duke qenë se në ambientet e tregtimit të shoqërisë nuk ka patur asnjë aksident.

Përkundrazi, “Big Alb Group” shpreh dhimbjen e tërë shoqërisë për ndarjen e parakohshme nga jeta të një prej punonjësve më të mira të shoqërisë.

Sipas “Big Alb Group”, shtetësja me inicialet M.SH., 37 vjeçe, është ndarë nga jeta për shkaqe natyrale më datë 27 dhjetor 2020.

“DEKLARATE

“Big Alb Group” hedh poshtë me forcë lajmet e rreme që janë publikuar gjatë 48 orëve të fundit në një portal informativ, për humbjen e jetës së njërës prej punonjëseve tona më të mira.

Punonjësja M.SH., nuk ka humbur jetën nga aksidenti në punë, sepse nuk ka pasur asnjë aksident në punë.

Punonjësja M.SH., ka ndërruar jetë në mënyrë natyrale në dt. 27 dhjetor 2020. Ambientet tona të punës janë të mbikëqyrura 24 orë me kamera. Kjo është lehtësisht e verifikueshme.

Duke përgënjeshtruar me forcë lajmet e portaleve gjobëvënëvse të cilat nuk njohin kufij apo normë morali profesional, i shprehim ngushëllimet e sinqerta familjarëve dhe të dashurve të M.SH.

“Big Alb Group””, thuhet në deklaratën në “Facebook”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore