Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Big Market investon 40 mijë euro në sallën e kardio- kirurgjisë në QSUT

Big Market investon 40 mijë euro në sallën e kardio-

Në një moment mjaft delikat ku vëmendja është tek menaxhimi i situatës me pandeminë, Big Market dhuron për shëndetësinë në Shqipëri.

Rrjeti i supermarketeve shqiptare ka mundësuar pajisje moderne për sallën e operacioneve kardiokirurgjikale në QSUT.

Kardiokirurgu Altin Veshti kërkoi nga Big Market një mbështetje për të lehtësuar procesin e operacioneve delikate në zemër. Duke marrë parasysh emergjencën dhe ndikimin e drejtpërdrejtë në jetën e qytetarëve shqiptar, Big Market financoi në një vlerë 40 mijë euro pajisjet e nevojshme për ndërhyrjet kardiake. Duke plotësuar kërkesën e doktorit Altin Veshti.

Edhe pse në kohë pandemie Big Market garantoi transformimin e sallës së operacioneve kardiokirurgjikale në QSUT në një kohe rekord duke u konsultuar me profesionistët më të mirë të mjekësisë dhe me kompanitë prestigjioze të pajisjeve spitalore si Global Share.  Salla është gati për pacientët fëmijë dhe deri tek më të rriturit.

Big Market është përherë pranë qytetarëve shqiptarë me solidaritet.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore