Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Zvicra e treta në Eurovizion/ Shqiptari rrëfen prapaskenat e Festivalit të RTSH-së: Ajo që është më e çuditshme...

Zvicra e treta në Eurovizion/ Shqiptari rrëfen prapaskenat e

Në natën e madhe të “Eurovision”, përfaqësuesi i Zvicrës Gjon Muharremaj, i cili është i njohur me emrin e artit, Gjon’s Tears, arriti që të merrte vendin e tretë.

Edhe pse përfaqësoi denjësisht Zvicrën në festivalin e rëndësishëm, Gjon ka zbuluar më herët përvojën e tij në Festivalin e Këngës në vitin 2019, se si u ftua të aplikonte e më vonë nuk u përzgjodh që të ishte konkurrent.

Zvicra e treta në Eurovizion/ Shqiptari rrëfen prapaskenat e

Për “Abc e Pasdites”, këngëtari i njohur rrëfeu se pati komunikime me Alketa Vejsiun teksa u çudit nga përgjigjet që mori.

“Më kërkoi këngën për 4 ditë. Edhe ishte hajde apliko dhe pastaj më thirri disa ditë më vonë dhe më tha “Më fal Gjon, jeni 22 kandidatë dhe janë 20 vende. Më fal që nuk të thashë më herët, kemi ardhur shumë vonë tek ty, kënga është frëngjisht. Po ça është edhe më e çuditshme më tha do vish si i ftuar në Festival dhe nuk më ftoj, por s’ka problem”, është shprehur Gjon.

Zvicra e treta në Eurovizion/ Shqiptari rrëfen prapaskenat e

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore