Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Vdes në moshën 72-vjeçare aktori i njohur i Harry Potter

Vdes në moshën 72-vjeçare aktori i njohur i Harry Potter

Aktori Robbie Coltrane, i cili luajti Hagrid në filmat e Harry Potter, ka vdekur në moshën 72-vjeçare.

Ai gjithashtu u shfaq në dramën detektive të ITV Cracker dhe filmat e James Bond Goldeneye dhe The World Is Not Enough.

Në një deklaratë, agjentja e tij Belinda Wright konfirmoi se aktori vdiq në spital pranë Falkirk në Skoci.

Ajo e përshkroi Coltrane si një “talent unik”, duke shtuar se roli i tij si Hagrid “u solli gëzim fëmijëve dhe të rriturve njësoj në të gjithë botën”.

“Për mua personalisht do ta kujtoj atë si një klient besnik të qëndrueshëm. Përveçse ishte një aktor i mrekullueshëm, ai ishte inteligjent mjeko-ligjor, shumë i zgjuar dhe pas 40 vitesh krenari që quhesha agjenti i tij, do të më mungojë”.

Ai la pas motrën e tij Annie Rae, fëmijët e tij Spencer dhe Alice dhe nëna e tyre Rhona Gemmell. Ata dëshirojnë të falënderojnë stafin mjekësor në Spitalin Mbretëror Forth Valley në Larbert për kujdesin dhe diplomacinë e tyre. “Ju lutemi respektoni privatësinë e familjes së Robbie në këtë kohë shqetësuese.”

Vdes në moshën 72-vjeçare aktori i njohur i Harry Potter

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore