Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

“Unë si ti”, një film kushtuar fëmijëve jetimë

“Unë si ti”, një film kushtuar fëmijëve

Najada Elmazi dhe Luan Kryeziu vijnë me një prodhim kushtuar fëmijëve të jetimores dhe prindërve që nuk arrijnë të kenë një fëmijë dhe u drejtohen këtyre institucioneve për të adoptuar.

Kuptohet që burri nuk mund të lindë, por gruaja e fsheh këtë fakt duke pranuar se ajo nuk mund të lindë fëmijë. Nga egoja personale, burri kërkon të lindë fëmijë biologjik me një femër tjetër. Kur kupton të vërtetën që ai është shkaktari që nuk lindin fëmijë gjërat ndryshojnë tërësisht.

Filmi në tërësi ka një qasje që trajton problematikat e moslindjes së çifteve dhe problemeve sociale të cilat sjellin ndarjen duke rritur numrin e divorceve. Filmi bart një porosi të qartë, që para se të marrim ndonjë vendim në kurriz të tjetrit duhet të shohim veten në pozitën e tij.

Regjia mban autorësinë e Luan Kryeziut dhe Najada Elmazit, që gjithashtu është pjesë e kastit të aktorëve krah Lulzim Zeqjas, Eva Muratit, Marjana Kondit, Anastas Nikës, Teuta Krasniqit, Arjeta Dhimës, erind Bejkos, Dajana Sejdisë dhe Fjor Ismailit.

“Unë si ti”, një film kushtuar fëmijëve

“Unë si ti”, një film kushtuar fëmijëve

 

“Unë si ti”, një film kushtuar fëmijëve

“Unë si ti”, një film kushtuar fëmijëve

“Unë si ti”, një film kushtuar fëmijëve

 

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore