Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

U njoh me projektin për Teatrin e ri: Robert Ndrenika: Asnjë centimetër s’do ketë ndërtime dhe kulla

U njoh me projektin për Teatrin e ri: Robert Ndrenika: Asnjë

Artisti i madhe shqiptar, Robert Ndrenika, ka zbuluar ditën e sotme disa detaje të reja të Teatrit të ri Kombëtar, i cili pritet që të ndërtohet.  

Ndrenika ka dhënë një prononcim për “News 24”, ku është shprehur se është një ditë më parë është njohur me projektin pasi e kanë thirrur në zyrë regjisori Altin Basha, drejtori i teatrit, Hervin C?uli dhe inxhinier Bejleri.

Duke falënderuar Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit dhe Partinë Demokratike, artisti i madh shton se të gjitha vërejtjet e tyre i ka gjetur të rregulluara ne? projektin e teatrit te? ri. Ndrenika thekson se ne? asnje? centimete?r te? tij, nuk do te? kete? nde?rtime te? tjera dhe as kulla.

“Falënderim!

Dje me? thirrën regjisori Altin Basha, drejtori i teatrit, Hervin C?uli dhe inxhinier Bejleri, ne? nje? zyre? arkitekture dhe pashe? skicat dhe projektin e nde?rtimit te? teatrit te? ri. U ke?naqa shume?. Me ke?te? rast dua te? be?j nje? falënderim (pe?r dijeni edhe te? mikes sime, gazetares Fatmira Nikolli) dua te? falënderoj Aleance?n pe?r Mbrojtjen e Teatrit dhe Partine? Demokratike, sepse gjate? gjithe? kohe?s qe? une? pashe? ke?to skica si edhe projektin e teatrit te? ri, pata parasysh ve?rejtjet dhe sugjerimet qe? kane? be?re? Aleanca dhe PD-ja, duke dashur qe? ne? projekt, te? jene? te? pasqyruara te? gjitha ve?rejtjet e tyre pe?r teatrin.

Te? gjitha ke?to ve?rejtje i gjeta te? rregulluara ne? projektin e teatrit te? ri. Pe?r shembull, ne? te? gjithe? territorin e teatrit, ne? asnje? centimete?r te? tij, nuk do te? kete? nde?rtime te? tjera dhe as kulla. I gjeta te? pasqyruara ne? ate? projekt te? gjitha ke?rkesat e tyre pe?rvec? nje?re?s ‘qe? teatri do be?het, aty ku ishte, por do be?het shume? here? me? i mire? nga sa ishte’. Teatri i ri, do te? jete? me kushte bashke?kohore si shume? teatro europiane?.

Me respekte te? nde?rsjella,

Robert Ndrenika”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore