Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Shuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori i dashur i qindra roleve

Shuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori i

Ndahet nga jeta në moshën 89 vjeçare aktori i mirënjohur Fuat Boçi. Boçi i cili ka lindur në Voshtinë në vitin 1931 dhe ka një karrierë të pasur në teatrin e Bylisit në Fier. Ai është aktor themelues i Estradës së Fierit, më 1957.

Rrugën e artit e nisi qysh në moshë të re me pasion e dashuri. Nga elektricist, kino-mekanik, ai u bë edhe artist. Teksa nga një artist amator, më pas ai arriti majat e larta si profesionist në teatrin “Bylis” të Fierit.

Ai ka luajtur shumë role, shumë karaktere, shumë skena në mbarë vendin, por ka spikatur me rolet e: Lipe Shtogu, Belul Gjeraqina dhe Llazi. Për rolet e spikatura dhe punën e tij të palodhshme Fuat Boçi ka marrë titujt “Artist i Merituar” dhe “Qytetar Nderi” i qytetit të Fierit.

Shuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori i Shuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori i Shuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori iShuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori i  Shuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori i Shuhet një tjetër yll! Ndahet nga jeta Fuat Boçi, aktori i

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore