Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Familja e shkrimtarit të njohur Shevqet Musaraji/ Tragjike, COVID-19 i merr bashkëshorten dhe vajzën brenda një muaji

Familja e shkrimtarit të njohur Shevqet Musaraji/ Tragjike, COVID-19 i merr

Është shuar sot në një spital në Gjermani, Lindita Musaraj Aliçka. Vajza e shkrimtarit Shevqet Musaraj, bashkëshortja e shkrimtarit Ylljet Aliçka, u nda nga jeta në moshën 70-vjeçare për shkak të COVID-19, një muaj pas të ëmës Ervehe Musaraj që u shua po nga Covid 19 në moshën 95-vjeçare.

Ky i fundit, ka humbur si pasojë e COVID-it, gruan Lindita 95-vjeçe dhe vajzën Aliçka 70-vjeçe. Gruaja e shkrimtarit, Lindita, krahas infektimit me virus vuante dhe nga një tjetër sëmundje e rënë. Shevqet Musraj, njihej për “Epopene e Ballit” që sipas së bijës, Linditës, u shkrua spontanisht pasi ai ishte martuar me një vajzë që vinte nga një familje e Ballit Kombëtar, si Erveheja.

Lajmi i shuarjes se bashkëshortes dhe vajzës së Shevqet Musarajt, u konfirmua nga familja e cila ndonëse e çoi për kurim në Gjermani, nuk ia doli ta shpëtonte.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore