Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

“Perëndimi i diellit në atdheun tonë”/ Kush janë 3 fotografët që morën çmimet e rëndësishme

“Perëndimi i diellit në atdheun tonë”/ Kush janë

Të gjithë të apasionuarit për të realizuar foto të bukura gjatë perëndimit të diellit u bashkuan në një konkurs të iniciuar nga Alket Islami në verën që lamë pas. Pak ditë më parë u shpallën edhe fituesit e këtij konkursi të cilët janë vlerësuar për fotot e tyre të veçanta.

Fotot janë realizuar në mal, në bregdet, në fusha, lumenj apo kudo tjetër që natyra shqiptare të ofron një pamje mbresëlënëse.
"Tregoje me fotografinë tënde perëndimin e diellit në atdheun tonë" - ishte emri i vendosur për këtë konkurs, duke pasur parasysh që për shkak të pandemisë shumica prej nesh kanë qëndruar në Shqipëri gjatë këtyre muajve.

Tre fituesit janë: Ergys Baki - fitues i Peizazhit më të mirë; Mira Leka - fituese e fotografisë së Diellit dhe Enio Doka, fitues i peizazhit me elemente humane.

Ata ishin të ftuar në “Wake Up”, ku treguan më tepër rreth pasionit të tyre për fotografinë.
“Me kalimin e kohës fotot u zhvendosën nga ambientet e brendshme në ato të jashtme. Fotot fillimisht nuk kishin një qëllim të caktuar, por me kalimin e kohës, fotografia mori trajtë, mori kuptim, në kërkim të momentit të duhur. Ka lindur pa e kuptuar dhe ky pasion na ka bërë bashkë”, u shpreh Mira Leka, që fotografinë e ka një pasion të pandashëm.

“Perëndimi i diellit në atdheun tonë”/ Kush janë

“Perëndimi i diellit në atdheun tonë”/ Kush janë

“Perëndimi i diellit në atdheun tonë”/ Kush janë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore