Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Rolling Stones humbet bateristin legjendar / Ndërron jetë Charlie Watts

Rolling Stones humbet bateristin legjendar / Ndërron jetë Charlie

Bateristi i njohur i Rolling Stones, Charlie Watts ndërroi jetë këtë të martë në moshën 80-vjeçare në një spital në Londër.

"Me trishtim të madh njoftojmë vdekjen e të dashurit tonë Charlie Watts", tha Bernard Doherty në deklaratën e postuar në faqen e grupit në Twitter.

"Ai vdiq paqësisht në një spital në Londër herët sot i rrethuar nga familjarët e tij. Charlie ishte një bashkëshort, baba dhe gjysh i dashur dhe gjithashtu si anëtar i The Rolling Stones një nga bateristët më të mëdhenj të brezit të tij", mbyllet komunikata.

Charlie Watts iu bashkua Rolling Stones që prej vitit 1963. I shkolluar si artist i arteve pamore, pasionin për baterinë dhe muzikën e nisi në klubet e natës në Londër, ku performoi fillimisht, deri në momentin që u takua me Brian Jones, Mick Jagger dhe Keith Richards për të formuar një ndër bandat muzikore më të suksesshme të të gjitha kohërave.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore