Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Reperi i njohur VDES në skenë gjatë performancës live, momenti i rëndë kur rrëzohet (VIDEO)

Reperi i njohur VDES në skenë gjatë performancës live,

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e artit së fundmi.

Sipas raportimit të mediave të huaja bëhet me dije se reperi amerikano-jugor, Costa Titch, është rrëzuar në skenë teksa këndonte dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Lajmin e trishtë e njoftoi familja e 28-vjeçarit në Instagram.

“Vdekja ka trokitur tragjikisht në derën tonë. Ajo na vodhi djalin, vëllanë dhe nipin tonë të dashur”, thuhej në postim. Ndërkohë, nuk është zbuluar ende shkaku i vdekjes.

Sakaq, videot e publikuara në rrjetet sociale tregojnë momentin kur reperi bie në skenë dhe dikush e ngre atë. Qëndron në këmbë për disa sekonda dhe më pas rrëzohet.

Organizatorët e festivalit ku ai po performonte, Ultra South Africa, thanë se ishin “të shkatërruar” nga vdekja e reperit të ri.

Karriera e tij pati një rritje të shpejtë. Kënga ‘Big Flexa’ e bëri atë një yll në të gjithë Afrikën pas suksesit në TikTok.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore