Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Prej vitesh në luftë me sëmundjen e rëndë/ Ndërron jetë këngëtari i njohur, vetëm 28 vjeç

Prej vitesh në luftë me sëmundjen e rëndë/ Ndërron

Këngëtari i R&B Brandon Smith, i njohur me emrin e artit si B. Smyth ka ndërruar jetë në moshën 28 vjeçare.

Lajmin e trishtë e konfirmoi vëllai i këngëtarit përmes një postimi teksa shkroi se artisti “ka ndërruar jetë nga dështimi i frymëmarrjes pas një beteje të gjatë me fibrozën pulmonare”.

B. Smyth e filloi karrierën duke publikuar cover-a përpara se të nënshkruante me Motown Records dhe të publikonte këngë me artistë si 2Chainz dhe Future. Brandon, i lindur në Florida, së pari fitoi vëmendjen duke ngarkuar versione të këngëve nga artistë si Michael Jackson dhe Frank Ocean.

Ai njihet më së shumti për hitet “Win ??Win” dhe “Twerkaholic”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore