Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Po vënë në dyshim fitoren e Ronela Hajatit, Anxhela Peristeri ka dy fjalë për të gjithë: Kur fitoni ju nuk ka korrupsion nëpër festivale?

Po vënë në dyshim fitoren e Ronela Hajatit, Anxhela Peristeri ka

Anxhela Peristeri ka përfaqësuar vendin tonë në “Eurovision”-in e vjetshëm, të mbajtur në Rotterdam. Ajo këndoi këngën “Karma”, e cila arriti të kualifikohej në finale, duke u renditur kështu në vendin e 21. Kënga ishte me tekst të Olti Currit dhe kompozim të Kledi Bahitit.

Ndërkohë, këtë edicion të “Festivalit të Këngës”, si ish-fituese, këngëtarja i ka dhënë çmimin e parë Ronela Hajatit, për të na përfaqësuar në Torino në 2022 me këngën “Sekreti”.  Përveç mbështetjes dhe vlerësimit që i dha në skenë, Anxhela Peristeri e ka uruar publikisht edhe në llogarinë e saj në ‘Instagram’.

Ajo ka publikuar disa foto të Ronelës, ku bashkangjitur me to, ka shkruar se fitorja është plotësisht e merituar.

Anxhela kishte diçka për të thënë edhe për ata që kanë ironizuar fitoren e Ronelës duke vënë në pikëpyetje fitoren e saj.

“U ndjeva shume e lumtur dje qe i dorezova kupen e Cmimit te Pare kesaj artisteje me shpirt te bukur! Jam e bindur qe rrugetimi i saj ne Eurovision do te jete magjik! Ishte nje cmim me se i merituar dhe kam nje pyetje per te gjithe ata kengetaret qe sot kane dale me shpate ne dore dhe shajne festivalin dhe jurine:-Kur fitoni ju nuk ka korrupsion neper festivale?( se me sa pashe jane te gjithe kengetare cmimesh por kta i kane marre me merite sigurisht”-ka shkruar ajo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anxhela Peristeri (@anxhelaperisteriofficial_)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore