Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

“Pa buzëqeshjen tënde jam krejt i vyshkur”/ Tenori shqiptar prek me dedikimin për nënën: Sot mu desh të të vizitoja te varri (FOTO)

“Pa buzëqeshjen tënde jam krejt i vyshkur”/ Tenori

Tenori i njohur shqiptar, Ramë Lahaj, zbuloi një ditë më parë se nëna e tij kishte ndërruar jetë dy orë para koncertit të madh që do të mbante në Prishtinë. Por pavarësisht dhimbjes së madhe të humbjes së njeriut të shtrenjtë, Lahaj mori forcën të dalë para qytetarëve dhe të performojë artin e tij.

Ramë vendosi që pas koncertit të njoftonte përmes një postimi në “Instagram” se e ëma ishte ndarë nga jeta.

“Pa buzëqeshjen tënde jam krejt i vyshkur”/ Tenori

“Miq, shokë e dashamir, nanen Hale e varrosim sot më 8 gusht 2021 në varrezat e fshatit Lubozhdë të Istogut, në ora 16:00! Ju falëmnderit për ngushëllimet dhe kujdesin. Familja Lahaj.  Hale Lahaj 07.11.1944 – 07.08.2021”, shkruante dje tenori i njohur.

Ndërsa ditën e sotme, Lahaj e ka nisur me një dedikim shumë prekës për nënën e tij të ndjerë. Teksa ka postuar një foto ku shfaqet duke i prerë thonjtë e këmbës nënës së ndjerë, ai shkruan se “pa buzëqeshjen e sa është krejt i vyshkun”.

“Pa buzëqeshjen tënde jam krejt i vyshkur”/ Tenori

“Nenë, u çova edhe sot me ritmin e tenxhereve tua të dikurshme, veç se sot nuk ishe në kuzhinë. Mu dasht me ardhë me t’pa nder vorre. Erdha para sabahut, n’6.  Ritmin që ma ndjellë edhe mua për të më përcjelle edhe sot e kësaj dite, po ti sot një llaf s’ma bone. Se le mo që as mëngjesin s’ma shtrove. Nanë, kam mëndu që për asnjë arsye në jetë nana se len fminë pa hangar. As gabel s’ma the e as kryet s’ma përkëdhele. As nuk me buzëqeshe si dikur. E pa buzëqeshjen tanë nanë, unë jam krejt i vyshkun. Eh moj nanë magari qe jam, për një moment mendova që muj kthehemi bashkë n’shpi. Fmi hesapi. “Gabeli jot”, shkruan Ramë Lahaj në dedikimin e tij.

“Pa buzëqeshjen tënde jam krejt i vyshkur”/ Tenori

“Pa buzëqeshjen tënde jam krejt i vyshkur”/ Tenori

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore