Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Nuk kanë të mbaruar incidentet në Festivalin e Kanës, tymi i zi dhe pankartat bllokojnë tapetin e kuq (VIDEO)

Nuk kanë të mbaruar incidentet në Festivalin e Kanës, tymi i

Në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë nuk kanë të sosur incidentet. Duket se është kthyer në një shesh protestash duke përjetuar incidentin e dytë brenda pak ditëve.

Disa vajza dhe gra shpalosën një pankartë të madhe në premierën e thrillerit “Holy Spider”, teksa lëshuan edhe tym të zi. Pankarta paraqiste 129 viktima(vajza dhe gra të vrara) që nga Festivali i fundit i Kanës – në një referencë të dukshme për numrin e vrasjeve në familje në Francë.

Me regji të Ali Abbasi, “Holy Spider” tregon historinë e një gazetareje që heton një vrasës serial që synon punonjëset e seksit në qytetin iranian të Mashhad. Ai bazohet në rastin e vërtetë të Saeed Hanaei, një punëtor ndërtimi, i cili vrau 16 gra midis vitit 2000 dhe 2001 përpara se të kapej nga policia.

Nuk kanë të mbaruar incidentet në Festivalin e Kanës, tymi i

Kjo është protesta e dytë që zhvillohet në Kanë këtë javë. Të premten, premiera e “Three Thousand Years Of Longing” e George Miller u ndërpre nga një grua që protestoi kundër dhunës seksuale gjatë luftës në Ukrainë.

Gruaja u shfaq nudo e lyer me ngjyrat e flamurit të Ukrainës teksa kishte shkruar “Ndaloni së përdhunuari”. Rojet e sigurisë e rrethuan shpejt dhe e hoqën nga tapeti i kuq.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore