Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

“Një natë me Sheyda Do’a”, muzikantja shumëdimensionale vjen me koncert recital (VIDEO)

“Një natë me Sheyda Do’a”, muzikantja

Një muzikante shumëdimensionale, Sheyda Do’a, do të sjellë sonte në mbrëmje koncertin e saj recital të titulluar “Sheyda Do’a”. Janë 16 materiale shqiptare dhe të huaja të interpretuara në piano dhe kitarë, të cilat do të transmetohet në RTSH1.

“Një natë me Sheyda Do’a”, muzikantja

Po kush është Sheyda Do’a?

Sheyda Do'a është një pianiste, këngëtare dhe matematiciente. Ajo mbështet në trashëgiminë e saj multi-kulturore dhe edukimin e saj në Shqipëri, për të përzier traditat dhe tingujt në muzikë për shpirtin, që frymëzon në të gjitha kulturat dhe brezat.

Sheyda ka performuar për audienca të ndryshme që nga mosha 4-vjeçare. Ajo ka qenë së fundmi e ftuar si këngëtare me kitaristin dhe producentin fitues të çmimit “Latin Grammy”, Javier Limon.

“Një natë me Sheyda Do’a”, muzikantja

Sheyda Do’a filloi të luante dhe të këndonte herët nën drejtimin e nënës së saj, një pianiste koncerti. Më vonë ajo i mësoi vetes kitarën. Ajo kërkon bukurinë në të gjitha format. Sheyda është komode si me algjebrën abstrakte, ashtu edhe duke luajtur Chopin apo duke kënduar Bossa Nova.

Ajo shkruan dhe interpreton muzikë për të ndarë bindjen e saj, se njerëzimi ynë i përbashkët tejkalon të gjitha ndryshimet dhe se diversiteti ynë është forca jonë.

“Një natë me Sheyda Do’a”, muzikantja

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore